Zasłony do modnej kuchni

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie. Dotyczy to również strefy kuchennej, która jest bardzo wymagająca w urządzaniu tym bardziej, jeśli chodzi o zasłony. Do niedawna kojarzyły się one z efektownymi koronkami, kratą, upięciami i innymi elementami, które coraz częściej uznawane są po prostu za niemodne. Dziś kuchenne wnętrza coraz częściej nie różnią się od innych pomieszczeń typu salon, czy jadalnia, w których rodzina i goście spędzają sporo czasu. Ich wygląd będzie więc podobny. Nie bójmy się wykorzystywać materiałów, barw, czy wzorów tego samego typu, ponieważ dzięki temu nadamy kuchni bardzo modnego charakteru.

Zasłony kuchenne – długie czy krótkie?

Współcześnie na topie są długie firany i zasłony. Taki układ pozwala uzyskać elegancką oprawę okienną, która dzięki jasnemu wybarwieniu dodatkowo optycznie powiększy wnętrze. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, czyli w kuchni okno jest odsłonięte, warto zdecydować się właśnie na długie tkaniny. Choć krótkie zasłony wydają się nieco bardziej praktyczne, tracą na swojej estetyce. W przypadku, gdy pod oknem znajdują się meble, nie da się niestety zastosować długiego materiału. Wtedy ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie zasłony do parapetu i zastąpienie klasycznej firany modną roletą rzymską. Taki zestaw sprawdzi się również w przypadku, dużych okien balkonowych oraz kuchni połączonych z jadalnią. Jeśli chcesz kierować się najnowszymi trendami, w swojej kuchennej przestrzeni wykorzystaj długie zasłony lub połącz je z roletą.

Lekkie i modne zasłony do kuchni

Moda wnętrzarska dąży do maksymalizacji wolnej przestrzeni. Z tego względu nie ogranicza się dostępu światła dziennego, wykorzystując lekkość materiałów i delikatność kolorów. W przypadku kuchni zasłony również powinny takie być. W tym pomieszczeniu będą raczej pełnić funkcję dekoracyjną niż zaciemniającą, dlatego warto sięgać po tkaniny o małej gramaturze, które dobrze przepuszczają światło. Półprzeźroczysta forma będzie dobrze pasować również do lekkiej i zwiewnej firany, tworząc harmonijny, a przy tym modny zestaw na oprawę okienną w kuchni. Lepiej więc zrezygnować z grubych materiałów, które zdecydowanie bardziej pasują do salonu lub oddzielnej jadalni.

Jaki kolor zasłony pasuje do modnej kuchni?

Minimalizm w urządzaniu aranżacji wciąż jest na topie. Jednakże modna paleta barw związanych z tkaninami we wnętrzu, w tym również z zasłonami, jest bardzo różnorodna. Znajdą w niej coś dla siebie zarówno zwolennicy wnętrz delikatnymi, jak i entuzjaści odważnych barw. Oba przypadki znajdą zastosowanie w prostym, nowoczesnym wystroju. Jaki kolor zasłon będzie pasować do modnie urządzonej kuchni? Wszystko zależy od odcieni, które już występują w kuchni. Do jasnych mebli kuchennych pasują praktycznie każde zasłony – począwszy od neutralnych barw typu szarość czy beż, po delikatne pastele, a nawet ciemniejsze odcienie, które doskonale przełamują monotonię aranżacji. W przypadku mniejszej kuchni lepiej wybierać te tonacje, które nie przytłoczą pomieszczenia takie jak np. kolory ziemi. Bardzo modnie prezentują się również stonowane, czyli szare zasłony w kuchni. Obie wersje (odcienie ziemi i szarości) będą pasować również do grafitowych mebli kuchennych. Oprócz gładkich zasłon, w kuchni dobrze odnajdą się tkaniny z delikatnym wzorem. Najlepiej, gdy są nimi subtelne, geometryczne kształty typu pasy, koła czy heksagony, które urozmaicają minimalistyczną aranżację. Zgodne z najnowszymi trendami wnętrzarskimi są również motywy roślinne. W gamie propozycji zasłon do modnej kuchni nie może zabraknąć tkanin ozdobionych kwiatami, czy linią łodyg i liści. Te roślinne inspiracje, które nawiązują do natury, będą znakomicie współgrać z drewnianymi elementami wystroju kuchni. Całość będzie tworzyła przyjazną i atrakcyjną wizualnie przestrzeń, w której wspólne gotowanie może stać się ulubionym zajęciem wszystkich domowników.