Triki pracodawców – które mają zachęcić cię do pracy za granicą

Decyzja o pracy za granicą to poważny krok w życiu. Wyjazd oznacza rozłąkę z rodziną, konieczność adaptacji w całkowicie nowym miejscu, naukę obcego języka i wiele innych trudności. Oznacza również lepsze zarobki i dużo wyższy standard życia mimo pracy za najniższe stawki. Zazwyczaj wyjeżdżają ludzie młodzi, którzy dopiero co zaczynają dorosłe życie i nie mają zbyt dużych zobowiązań.

Pracodawcy wiedzą, że wyjazd na dłuższy czas, na kilka miesięcy, a nawet lat to bardzo trudna decyzja dla każdego człowieka. Zagraniczny rynek pracy potrzebuje Polaków, gdyż jesteśmy bardzo pracowitym narodem i bardzo starannie wykonujemy powierzone zadania. Agencje pracy zachęcają do pracy poza granicami kraju, kusząc atrakcyjnymi ofertami.

Praca za granicą dla par

Rozłąka z ukochaną osobą często jest powodem, z powodu którego, rezygnujemy z pracy za granicą. Rodzina, związek jest dla nas ważniejszy niż rozwój i pieniądze. Firmy pośredniczące, jak i sami pracodawcy wychodzą temu naprzeciw i oferują pracę za granicą dla par. Nie chodzi o to, że wykonujemy jedną czynność w parze, jednak otrzymujemy zatrudnienie i zakwaterowanie w jednym miejscu. Możliwe jest również, aby pracować na jednej zmianie. Wszystkie te udogodnienia powodują, że mamy najbliższą osobę tuż obok, oszczędzamy na zakwaterowaniu, dojazdach do pracy. Dużo łatwiej jest się przecież utrzymać, jeśli w gospodarstwie domowym są dwie zarabiające osoby, które dodatkowo np. jeżdżą do pracy razem, tym samym samochodem. Praca za granicą dla par to doskonałe rozwiązanie dla młodych małżeństw.

Praca z zakwaterowaniem i posiłkami

Są to warunki proponowane często przy zbiorach warzyw czy owoców. Pracownicy mają zapewniony nocleg i posiłki tak, aby mogli pracować komfortowo i wydajnie. Kwatera zazwyczaj jest wtedy zlokalizowana blisko miejsca pracy, tak aby nie trzeba było martwić się o dojazd. Zazwyczaj śniadanie i obiadokolacja jest serwowana przed i po pracy, a pomiędzy posiłki są dowożone na miejsce. Oczywiście jest tak w sprawdzonych plantacjach na wysokim poziomie. Wybierając się na zbiory za granicę najlepiej jechać w sprawdzone, polecone miejsce lub przez agencję.

Praca w atrakcyjnych miejscach

To szczególnie ważny aspekt dla osób wyjeżdżających do pracy w sezonie letnim. Dobrze jest w czasie wolnym zwiedzić okoliczne zabytki czy poleżeć na pobliskiej plaży. Oczywiście tego czasu nie jest za dużo jednak lepiej chyba spędzić wakacje w słonecznej Hiszpanii niż wiecznie pochmurnej Szkocji. Piękne krajobrazy znajdziemy również w Szwajcarii czy Grecji. Nad naszym polskim morzem również znajdziemy pracę sezonową, jednak nikt nie zagwarantuje nam pogody, a już na pewno wysokich zarobków podczas pracy.

Bez języka też można

Brak znajomości języka często jest jednym z czynników, który nie pozwala wyjechać za granice w celach zarobkowych. Jednak są takie profesje, w których znajomość obcego języka nie jest konieczna i można podszkolić się w trakcie pracy. Niektóre agencje pracy proponują kurs języka niemieckiego czy francuskiego przed wyjazdem. To bardzo dobre rozwiązania, które znacznie ułatwiają start w obcym kraju. Wyjazd mający na celu nie tylko pracę, ale również naukę języka, to bardzo dobry pomysł, ponieważ najlepiej uczymy się go w praktyce.