Lustro w domu – wszystko co musisz wiedzieć

Lustro odgrywa bardzo ważną rolę w domu, gdyż ułatwia przygotowywanie się przed wyjściem do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. Przeglądanie się w nim umożliwia wykonanie makijażu, czesanie włosów, a w przypadku panów – golenie się i układanie fryzury. Kinkiet nad lustro to także dobra inwestycja, która zapewnia lepsze światło i precyzyjne dbanie o twarz.

Jakie funkcje spełnia lustro?

Lustro to jeden z dodatków bez których trudno wyobrazić sobie życie. Jednak nie jest ono ważne tylko z funkcjonalnych względów. Warto wspomnieć o jego ozdobnej roli, którą można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Lustro znajduje się w każdej łazience nad umywalką, warto powiesić je także w przedpokoju, a gdy znajdzie się na ścianie w salonie – optycznie powiększy pomieszczenie.

Lustro znajdujące się w przedpokoju to niemalże klasyczne rozwiązanie, które zawsze się sprawdza. Jednakże, nie warto wieszać standardowych modeli, a wysilić się nieco i pobawić dekorowaniem wnętrz. Proste i jednolite kształty odchodzą w zapomnienie, tak samo jak wieszanie ich obok drzwi. Dobrym pomysłem jest powieszenie obok siebie kilku niewielkich lusterek. Mogą mieć różne rozmiary, ale warto zachować jeden kształt. To rozwiązanie, które nada charakteru oraz rozjaśni nawet małe i ciemne przestrzenie. Ostre krawędzie to rozwiązanie idealne dla nowoczesnego stylu, a z kolei owale sprawdzą się głównie w klasycznych projektach. Kinkiet nad lustro można zastosować także w przypadku wielu lusterek, gdyż rozjaśnia to przedpokój oraz nadaje charakteru. Niewielkie przestrzenie można wzbogacić o  model 2 w 1, gdzie lustro i wieszaki to jeden mebel. Taki mebel zapewnia oszczędność miejsca, prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, a do tego umożliwia skontrolowanie wyglądu od stóp do głów.

Lustro w łazience ułatwia wykonywanie porannej oraz wieczornej toalety oraz szykowanie się przed wyjściem, dlatego stanowi niezbędny element wystroju. Klasyczne rozwiązanie można wzbogacić o kinkiet nad lustro. Zyskują wtedy nieco głębi, a pomieszczenie łazienkowe staje się jeszcze atrakcyjniejsze. W trakcie wyboru odpowiedniego lustra należy skupić się na ramie, która również wpływa na wygląd wnętrza. Ciekawe kształty, występujące kwiaty, a nawet figury geometryczne to doskonały pomysł. Łazienka to pomieszczenie, gdzie odbywa się pielęgnacja ciała oraz włosów, dlatego im więcej luster – tym lepiej. Małe lusterka prezentują naprawdę atrakcyjnie, kiedy stoją na półce obok perfum, pędzli do makijażu i innych akcesoriów, które stanowią ozdobę dla pokoju.

Lustra jako dodatki do wnętrz

Lustra cieszą się sporą popularnością w trakcie projektowania salonów i zastępują nieco już przestarzałe obrazy. To metoda umożliwiająca powiększenie pokoju i jednocześnie jego rozjaśnienie. Kiedy znajdzie się ono tuż nad kanapą, będzie odbijało promienie słoneczne, dzięki czemu salon stanie się bardzo atrakcyjny. Dekoratorzy wnętrz polecają, aby kanapa i ramy lustra miały taki sam kolor. Lustro jest doskonałym uzupełnieniem przestrzeni znajdującej się nad kominkiem. Wywołuje to spore wrażenie i nadaje wnętrzu stylu.

Lustra znajdują się również w większości sypialni, chociaż umieszcza się je w różnych miejscach. Lustra przeznaczone do wykonywania toalety i makijażu powinny mieć spore rozmiary, co ułatwia przygotowywanie się do wyjścia z domu. Dobre oświetlenie także odgrywa duże znaczenie, dlatego kinkiet nad lustro sprawdzi się tutaj znakomicie.  Lustro można umieścić także obok łóżka – w takim przypadku należy sięgnąć po model sporych rozmiarów. To doskonały dodatek do przestrzeni ułatwiający przygotowanie ubioru przed wyjściem.