Jakie akcesoria dla pupila?

Właściciele psów oraz kotów często zadają sobie pytanie jakie akcesoria jeszcze dla naszych czworonogów. Z odpowiedzią przychodzi okres letni, kiedy psy oraz koty spędzają większość czasu na zewnątrz i wybierają się z właścicielami na długie spacery. A co gdy przy okazji pomoczą się w kałuży, rzece czy jeziorze ? Na pomoc przyjdzie z pewnością ręcznik.

Jaki ręcznik dla czworonożnego domownika?

Okres letni to czas wypraw i spacerów nad jeziora, rzeki i wybrzeże morskie. Wraz z nami idą czworonożni przyjaciele. I przy gorącym dniu pragną się schłodzić w wodzie. Przed oczami mamy widok mokrej sierści i lepkiego piachu, a czeka nas długi powrót do domu. Co najlepiej zabrać ze sobą? Ręcznik, który szybko wchłonie wodę i osuszy sierść, a nawet długi włos naszego psa.

Jaki ręcznik jest najbardziej praktyczny?

Z reguły nie myślimy o ręcznikach podczas spacerów, ale warto pomyśleć o tym ekwipunku podczas letnich wypraw. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, dla właściciela i pieska. Może posłużyć jako koc podczas odpoczynku lub okrycie małych pupili po kąpieli wodnej. Ręcznik

to niezbędny element właścicieli psów, a także kotów, w który warto zaopatrzyć się w podwójnie i to na cały rok. Ręcznik pierwszego użytku będzie służył podczas kąpieli psiaka w domu, a drugi jako akcesoria spacerowe. Koty również uwielbiają zabawy w różnych miejscach, choć niekoniecznie bezpośrednio w wodzie to i tak często przychodzą mokre od zabaw przy kałużach czy na polanach z długimi i mokrymi trawami. Dlatego ręcznik z mikrofibry również sprawdzi się w kociej sierści.

Najlepiej wybrać ręcznik z wysokiej jakości mikrofibry. Materiał ten wchłania bardzo szybko i o wiele więcej wody (aż 7-krotnie) niż waży ręcznik. Właściwości higroskopijne są o wiele wyższe w porównaniu do ręczników standardowych, z bawełny. Szybko się składają i mieszczą się nawet w kieszeni torebki czy kurtki. Do tego stosowane mogą być kilkakrotnie dzięki właściwościom antybakteryjnym.

Jakie właściwości ma ręcznik z mikrofibry?

W skład włókna ręczników z mikrofibry wchodzi poliester oraz poliamid. Najczęściej w najlepszych produktach w podziale na 80% poliester i 20% poliamid.

Gramatura takiego ręcznika wynosi 400g na metr kwadratowy. Często właściciele czworonogich decydują się na ręczniki z mikrofibry ze względu na ich szybką pielęgnację. Warto pamiętać, iż najlepiej kupić ręcznik z przeznaczeniem do stosowania u zwierząt. Mają odpowiednią teksturę i często są produkowane z wkładem antybakteryjnym, czyli w włókna są dodawane jony srebra.

Dodatkowo zaletami ręczników z mikrofibry są:

  • łatwość w transporcie – lekki i łatwy w przechowaniu oraz podczas spacerów;
  • ekspresowe wysychanie – po użyciu jest lekko wilgotny i szybko schnie bez wyrzynania;
  • szybkie wchłanianie- przy osuszaniu pupila wystarczy poklepywać sierść ręcznikiem;
  • łatwa konserwacja – można prać w pralce z innymi rzeczami. Odporny na rozdzieranie włókna.

Najlepiej przed pierwszym użyciem wyprać osobno w 30 stopniach Celsjusza.

Jakie zabawki dla pupila podczas letnich eskapad?

Coraz popularniejsze stają się piłki z ręczną wyrzutką, którą właściciel wymachuje, aby piłka np. tenisowa daleko poleciała bez użycia wielkiego wysiłku. To z pewnością sprawdzi się wśród aktywnych psów. Natomiast u kotów zabawki typu gumowa rybka czy myszka na rurkę. Gdzie nadmuchiwana rurka podnosi gumową przynętę, a kot stara się ją złapać. Właściciele swoich pupili muszą pamiętać, iż zabawy najlepiej przeprowadzać z dala od ludzi, a na pewno w pewnym dystansie. A podczas kąpieli wodnych uważać, aby pupil nie popłynął za daleko i nie naraził się na niebezpieczeństwo. Spacery wśród pól i w lesie są najlepszym rozwiązaniem, jednak przed wyjściem wskazane jest zastosowanie preparatu na kleszcze i pchły. A po powrocie dokładne sprawdzenie, najlepiej zastosować kąpiel wodną i przy pocieraniu ręcznikiem sprawdzić dokładnie pod sierścią skórę pupila.