Jak zdobyć pracę?

Poszukiwanie pracy to często działanie do którego jesteśmy najmniej przygotowani. Badania pokazują, że około 60% osób rozważa zmianę swojego stanowiska pracy. Zmiana pracy często powodowana jest zbyt niskimi zarobkami na danym stanowisku.

Jeżeli już podjęliśmy wstępną decyzję o podjęciu nowej posady, bądź podjęciu jakiejkolwiek pracy, przede wszystkim trzeba dobrze przygotowywać się do pierwszej rozmowy z przyszłym pracodawcą.

Praca kojarzy nam się często bardzo emocjonalnie. Warto sobie przemyśleć z czym dotychczasowe doświadczenia w pracy nam się kojarzą. Aby znaleźć dobrą ofertę pracy, trzeba podejść do niej bardziej wymiarowo.

Praca bez spełnienia, nawet za dobre pieniądze potrafi wypalić. Jednakże logicznie pasjonujące wyzwania, za skromne pieniądze potrafią dać o wiele więcej satysfakcji. Warto jest więc w tej transakcji równoważyć potencjał własnego spełnienia, i negocjowany zarobek.

Przy właściwym kompromisie praca stanie się przyjemnością, a jak za tą przyjemność mamy otrzymywać właściwe wynagrodzenie, to jesteśmy zdecydowanie w dobrym miejscu.

Mówi się, że najlepiej dostać pracę z polecenia. Z pewnością w tej sytuacji znacznie łatwiej będzie nam przejść przez proces rekrutacji, lecz nie zawsze dostaniemy to czego rzeczywiście oczekujemy. Dlatego warto zawsze szukać pracy na rynku własnymi siłami. Wówczas nasz sukces będzie nasz, a porażka ważną lekcją.

Doskonałym narzędziem do szukania wymarzonej pracy jest oczywiście internet. Warto także skorzystać z internetowych kreatorów CV. Posługując się serwisami z dostępną opcją wykreowania własnego CV mamy pewność, że wszystko znajduje się w dobrym miejscu i kolejności, a nasze CV jest przejrzyste i poukładane. Możemy także skorzystać z darmowych wzorników listów motywacyjnych.

Pamiętajmy aby nie wysyłać swoich aplikacji wszędzie i gdzie popadnie. Dzwoniący do nas rekruter spodziewa się po nas pełnej organizacji. Wysyłając CV do wszystkich ogłoszeń na danym portalu, tracimy orientację i sami już na pamiętamy gdzie i na jakie stanowisko aplikowaliśmy.

Innym błędem jest wybieranie tylko firm i ofert z wysokimi standardami i wymaganiami. Często są to większe wymagania, niż mamy wpisane w nasze CV.

Najlepiej postępować zgodnie z sumieniem. Wybierać takie oferty pracy, które są odpowiednie dla naszego formalnego wykształcenia. Warto dokładnie przeczytać i przeanalizować dane ogłoszenia, oraz nie popełniać błędów osób wybitnie wybrednych.