Jak wykonać niezrównany makijaż?

Piękny makijaż jest zawsze harmonijny. Akcenty są umieszczone tak, aby wykluczyć wulgarność. Odcienie są używane tylko w połączeniu z odcieniem skóry, kolorem oczu i włosów. Środki są stosowane zgodnie ze wszystkimi zasadami. W tym materiale porozmawiamy o tym, jakie narzędzia będą potrzebne do stworzenia pięknego makijażu, podzielimy się sztuczkami kosmetycznymi, a także instrukcjami fotograficznymi i wideo, które pomogą stworzyć design na dzień i wieczór samodzielnie.

Korektor – stosuj z rozmysłem
Używaj go tylko zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli zastosujesz korektor lub podkład, na przykład, jako baza do powiek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cienie się zafiksują i spłyną. Tego przecież nie chce doświadczyć żaden, nawet początkujący wizażysta.

Podkład w kremie
Jeśli chcesz uzyskać półprzezroczystą powłokę, rozprowadź go palcami, jeśli jest gęstszy, za pomocą pędzla. Jeśli nie ma poważnych wad na skórze, preferuj produkty o lekkiej konsystencji. Jeśli skóra ma defekty trzeba najpierw skorygować jej stan.

Puder
Pierwszym krokiem jest potraktowanie tych stref, które zaczynają się świecić. Z reguły jest to strefa T, czyli nos i czoło, a dopiero potem — resztę, ale bardzo cienką warstwą. Jeśli boisz się popełnić błąd z odcieniem, Daj margines błędu na przezroczystość.

Bronzer
Nie zapomnij nałożyć go na twarz, szyję i dekolt, aby odcień skóry był jednolity. Zrób taki makijaż w naturalnym świetle dziennym.
Z nim prawdopodobieństwo przekroczenia granicy dobrej praktyki zostanie zminimalizowane.

Róż
Zanim go zastosujesz, uśmiechnij się. Następnie rozprowadź rumieniec pędzlem po policzkach, rozcierając pigment wzdłuż środkowej części wyimaginowanej linii między brodą a górną częścią uszu.

Pomadka
Aby zastosować ją równomiernie, zacznij malować usta „łukiem Kupidyna”, a następnie rozprowadź pigment w rogach — przed zamknięciem warg.

Cienie do powiek
Bez względu na makijaż oczu, skóra powiek musi być do niego przygotowana — rozprowadź na górną powiekę matowy cień o neutralnym odcieniu, który pokrywa się z najjaśniejszą częścią twarzy.

Eyeliner
Zamiast patrzeć w lustro z oddali, zbliż się do niego, jeśli to możliwe, odchyl głowę do tyłu. Zacznij muskać oczy od wewnętrznych zakątków, stopniowo przechodząc do zewnętrznych.

Tusz do rzęs
Pomaluj rzęsy, zaczynając od nasady, a następnie stopniowo przesuwaj się w kierunku końcówek za pomocą zygzakowatych ruchów.