Jak natura pomaga w walce z bólami mięśni i stawów?

Woman suffering from shoulder pain

Podobno remedium na każdą chorobę można znaleźć wśród substancji naturalnych. Coraz częściej wracamy do świata roślin poszukując alternatywy dla wszechobecnej chemii. Spójrzmy, co przygotowała matka natura dla cierpiących na bóle mięśniowo-stawowe. Oto krótki przegląd naturalnych maści, których regularne stosowanie powinno przynieść ulgę w bólu.

Maść z czarcim pazurem – czarci pazur zawiera ekstrakty wpływające na ukrwienie i odprężenie mięśni. Wyciągi roślinne są pomocne w rozluźnieniu mięśni szkieletowych oraz w usprawnieniu narządów ruchu. Maść polecana w przypadku bólów stawów związanych ze zmianą pogody.

Maść końska – to zwyczajowa mieszanka wyciągów ziołowych, która wzięła nazwę od swego pierwotnego zastosowania, a stosowano ją do pielęgnacji koni. Oczywiście maści końskie dostępne dziś na sklepowych półkach to produkt dla ludzi. Najczęściej w ich składzie znajdziemy arnikę imbir, lawendę, miętę, rozmaryn, tymianek, żywokost. W zależności od potrzeby możemy nabyć wersję rozgrzewającą (np. z chilli) lub chłodzącą (np. z mentolem).

Maść z żywokostem – żywokost wykorzystywany jest od stuleci jako remedium na bóle mięśniowe i urazy stawowe. Korzeń żywokostu aktywuje procesy regeneracji chrząstek, przyspieszając zrastanie się kości, gojenie ran

Maść z boswellią (kadzidłem indyjskim) – w liczącej ponad 5000 lat medycynie ajurwedyjskiej (Indie) boswellia jest podstawowym środkiem przeciwreumatycznym. Wspomaga leczenie stanów zapalnych stawów i kości, stymuluje procesy naprawcze oraz zapobiega procesom zwyrodnieniowym.

Stosując preparaty naturalne wspierasz wrodzone siły organizmu w walce z chorobą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta
Następny artykułJak zdobyć pracę?