Domowe sposoby na pryszcze

Szczególnie ludzie w młodym wieku narażeni są na wystąpienie punktowego owrzodzenia na skórze. Naprawdę kłopotliwe jest usadowienie się krost wprost na twarzy nastolatka. Jednak nie tylko wiek młodzieńczy stwarza predyspozycje do wystąpienia wyprysków. Właściwie w każdym wieku można się spodziewać tego nieprzyjemnego zjawiska.

Jak zatem radzić sobie z przypadłością małolatów. Często powtarzane pytaniem zaskoczonych nagłym pojawieniem się krost ludzi jest, jak zlikwidować wypryski na twarzy? Szczególnie w takich chwilach, kiedy wygląd ma kardynalne znaczenie. Przed randką albo wyjściem do kina. Wyjazdem służbowym lub choćby spotkaniem rodzinnym. Warto znać choćby jeden przepis do natychmiastowego zastosowania, który może złagodzić objawy.

Poniżej przedstawiamy jeden wypróbowany sposób na osłabienie efektu „pizza na twarzy”.

Pieczęć z czosnku

Czosnek jest rośliną znaną od wielu tysięcy lat. Uprawiano go w starożytnym Egipcie i Mezopotamii. Jego działanie na bakterie znane jest od wielu dziesiątków lat. Jest też ważoną w kuchni przyprawą dla wielu narodów. Choć życie towarzyskie zamiera po użyciu czosnku, to jednak jego zalety przewyższają straty w kontaktach z innymi ludźmi.

Czosnek jest magazynem cynku i siarki. Działa niezwykle szybko i oczyszczająco. Bakterie pod jego naporem padają jak żołnierze wrogiej armii na froncie. Należy wyłuskać z główki czosnku jeden ząbek. Wielkość uzależnić od rozmiarów wyprysku. Następnie przeciąć na pół i przyłożyć na zmienione chorobowo miejsce. Po mniej więcej kwadransie wypada usunąć zużyty czosnek, a następnie dobrze umyć twarz. Zabieg trzeba powtarzać regularnie, aż do całkowitego pozbycia się krosty.