Czym jest propolis?

Propolis to naturalna substancja, która powstaje w pasiekach pszczelich. Jest ona zbierana przez pszczoły z kory drzew i innych roślin oraz wydzielin gruczołów pszczółek. Propolis ma szerokie spektrum działania i od wieków był stosowany przez ludzi jako lekarstwo i środek pielęgnacyjny.

Składniki aktywne propolisu i ich działanie na organizm

Propolis zawiera liczne składniki aktywne, takie jak flawonoidy, kwasy fenolowe, olejki eteryczne oraz witaminy i minerały. Flawonoidy to silne przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się komórek organizmu. Kwasy fenolowe natomiast mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Olejki eteryczne zawarte w propolisie mają właściwości dezynfekujące i łagodzące ból oraz zapalenie. Witaminy A, E oraz C wspomagają ochronę przed chorobami układu immunologicznego.

Zastosowanie propolisu w medycynie naturalnej

Propolis jest powszechnie używany w medycynie naturalnej ze względu na swoje wielostronne działanie na organizm człowieka. Regularnie spożywanie preparatów z propolisu może zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby wirusowe lub bakteryjne oraz obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Propolis jest również skutecznym środkiem na bóle gardła, zapalenie oskrzeli i astmę. Korzystnym działaniem propolisu na organizm objawia się także w przypadku chorób skórnych, takich jak trądzik czy łuszczyca.

Propolis jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych

Wiele firm kosmetycznych wykorzystuje właściwości propolisu do produkcji różnego rodzaju produktów do pielęgnacji cery. Propolis działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu pomaga zwalczyć bakterie odpowiedzialne za powstawanie niedoskonałości na skórze. Dodatkowo substancje aktywne zawarte w propolisie przyspieszają proces regeneracji komórek oraz ujędrniają skórę.

Jak stosować propolis dla uzyskania najlepszych efektów?

Propolis jest dostępny w różnych postaciach – preparatach, tabletkach lub kroplach. Najlepiej jednak wybierać naturalny surowiec w postaci płatków lub pasty. Propolis można spożywać doustnie lub stosować bezpośrednio na skórę np. przy problemach dermatologicznych.

Jeśli szukasz naturalnej metody wzmacniania swojego organizmu i poprawienia kondycji swojej cery – odwiedź nasz internetowy sklep z produktami z propolisu  https://www.zdrowiebezlekow.pl/blog/czopki-globulki-propolisowe-n105. Oferujemy bogaty wybór naturalnych produktów zawierających aktywne składniki pochodzące prosto z pasiek pszczelich. Postaw na zdrowie i piękno – postaw na produkty z propolisu!