Co warto wiedzieć o noszeniu szalika?

producenci dzianin

Wybór szalika na zimę lub lżejszego na letnie miesiące może być trudny z różnych względów. Wystarczy zerknąć do oferty jednego z lepiej prosperujących sklepów, aby zobaczyć, jak wiele jest ciekawych wzorów, kolorów, długości i grubości szalików. Z kolei po zakupie trzeba wymarzonego produktu trzeba wiedzieć, jak go nosić, aby podkreślał styl i był praktyczny.

Modne i modnie zawiązane – eleganckie szaliki na każdą okazję

Nawet najładniejszy i najmodniejszy szalik będący hitem danego sezonu może wyglądać na szyi mizernie. Jeśli chcesz osiągnąć wymarzony efekt po założeniu szalika, musisz nauczyć się go wiązać na różne sposoby. Co więcej, sposób wiązania szala czy chusty uzależniony jest także do reszty garderoby. Płaszcze czy kurtki z dekoltem w szpic ładnie wyglądają z szalikiem luźno opadającym w dół. Natomiast dekolty okrągłe lepiej korespondują z szalikiem obwiązanym dookoła szyi.

Wystarczy zajrzeć na modowe wybiegi, aby zobaczyć wiele ciekawych i oryginalnych sposobów na wiązanie szalików. Wiele z nich polega na szczelnym obwiązaniu i zakryciu niemal połowy twarzy w ciepłej dzianinie. Inne mają nieco lżejszy charakter. Szal można zarzucić na ramię, okręcając nim szyję jeden raz. Często też wiąże się go w supeł i puszcza swobodnie na dół. Wiele zależy do długości szalika. Jeśli zależy Ci na szczelnym otuleniu szyi i brody, wybierz gruby i długi szal. Dzięki takiemu fasonowi uzyskasz wyśmienity komfort cieplny, jak i możliwość wielu ciekawych stylizacji.

Klasyczne wiązanie – zawsze na topie

To chyba najczęściej stosowany sposób na wiązanie szalika. Wystarczy przerzucić go przez kark, zostawiając jeden krótszy koniec z przodu. Po owinięciu szyi drugi koniec spuść swobodnie z przodu. Oczywiście można związać szalik na supeł, jeśli chcesz mieć pewność, żeby szczelnie przylegał do ciała.

Nonszalancko na jedno ramię

Bardzo ciekawie prezentują się szaliki zarzucone na jedno ramię. Materiał owinięty wokół szyi luźno i bez wiązania tworzy z resztą stylizacji ciekawą kompozycję. Drugi koniec szala spuszczony na plecy nie przeszkadza i nie zakrywa eleganckiej bluzki czy swetra. Takie wiązanie sprawdza się częściej w lotniejsze dni, kiedy chodzi się w płaszczu czy kurtce rozpiętej.

Równie stylowo i charakternie prezentuje się szal zarzucony na ramiona i plecy, a z przodu luźno puszczony. Możesz jego końce przytrzymywać paskiem torebki lub trzymać dłoniach. Niektóre panie spinają dwa końce szala dużą broszką, aby materiał chronił przed zimnem. W innym przypadku szal czy chusta będą jedynie elegancką ozdobą, która ochroni tylko górną część pleców przed chłodem.

Jeszcze inny sposób zakładania szalika polega na zrobieniu z niego szarfy lub kamizelki poprzez ściśnięcie jego dwóch końców paskiem w talii. Takie wiązanie sprawdza się szczególnie wiosną i latem. Lekki efemeryczny szal wygląda bardzo subtelnie i tworzy oryginalny dodatek do reszty kreacji.

Producenci dzianin i butiki z garścią pomysłów na modny i dobry materiał

Gdzie kupić dobrej jakości, modny szal? Po pierwsze skieruj swoje kroki do sklepu stacjonarnego, np. eleganckiego butiku. Często jednak w takich miejscach szale są bardzo drogie i nie ma za dużego wyboru. Dlatego też drugim miejscem, które warto odwiedzić, jest kelp internetowy z dodatkami do odzieży. W dobrze zaopatrzonym sklepie znajdziesz mnóstwo pomysłów na stylowe i ładne szale, chusty czy kominy.

Trzeci sposób to uszycie szalika samodzielnie lub udanie się do krawcowej. Producenci dzianin mają zawsze największy wybór materiałów w różnych kolorach i wzorach. Długość dobierzesz samodzielnie, zamawiając tyle materiału, ile potrzebujesz. Co więcej, będziesz mieć szeroki wybór rodzajów dzianiny. Bawełna, wełna, akryl, polar a może jedwab? Producenci dzianin renomowanych firm na pewno mają w swojej ofercie taki materiał, który drobiazgowo spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Zanim kupisz szalik na zimę czy na lotniejsze miesiące, zastanów się, z czym będziesz go nosić. Przegląd szafy pod kątem fasonów i kolorów wierzchniego okrycia oraz swetrów i bluzek, to podstawa do udanych zakupów odzieżowych dodatków.