Sen a Młody i Zdrowy Wygląd

Codziennie dbamy o siebie zdrowo się odżywiając oraz stosując różnego rodzaju kosmetyki. Jednak często zapominamy, że bardzo ważny w zachowaniu młodego wyglądu i dobrego samopoczucia jest również sen. Dla zachowania dobrej kondycji i młodzieńczego wdzięku powinniśmy przeznaczać na tę czynność co najmniej 6-8h. Nasza skóra będzie wtedy promienna i zdrowa.

Trudno jednak określić ile godzin każdy z nas powinien poświęcić na odpoczynek. Niektórym wystarcza 6, a inni z kolei muszą przespać całe 8 godzin, aby rano obudzić się wypoczętym i zrelaksowanym. Niestety nasze dni wypełnione są rozmaitymi obowiązkami, więc zdarza się, że czasami śpimy mniej, niż powinniśmy. Jeżeli przez kilka nocy z rzędu nie dostarczymy sobie odpowiedniej dawki snu, nasz organizm bardzo na tym ucierpi. Ważne jest, aby w chaosie codziennego dnia znaleźć czas na odprężenie i relaks.

Powinniśmy przestrzegać jednak kilku zasad, które sprawią że nasz nocny odpoczynek będzie skuteczny i przyjemny:

1. Niewskazane jest zjadać zbyt obfitej kolacji tuż przed snem, zwłaszcza słodyczy i słonych przekąsek. Nie powinno się też chodzić spać z pustym żołądkiem.
2. Należy zadbać o to, aby przykrycie było lekkie i przewiewne, a pokój w którym śpimy wywietrzony.
3. Jeżeli mamy problem z krążeniem, nogi ułożone powyżej poziomu ciała zapewnią nam komfort (można pod nie włożyć poduszkę).
4. Powinniśmy zaopatrzyć się w bardzo płaską lub ortopedyczną poduszkę (polecana zwłaszcza dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i drętwiejącymi kończynami) Zadbajmy też o to, aby materac był dostatecznie twardy.

Jak więc widać sen może być świetnym i skutecznym kosmetykiem, który zapewni nam młody i świeży wygląd. Warto pamiętać o tym, że objawy niewyspania trudno jest zatuszować nawet najlepszymi produktami. Dlatego już dziś zadbaj o siebie i postaraj się pójść wcześniej do łóżka.