Parki dinozaurów w Polsce

W parkach rozrywki nie można się nudzić. Nie tylko dzieci, ale i dorośli spędzają w takich miejscach kilka godzin, dobrze się bawiąc. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się dino parki, których jest w Polsce 21 i zawsze są pełne zwiedzających.

Dlaczego parki dinozaurów są tak atrakcyjne? Co się w nich najczęściej znajduje?

Wszystko to, co nosi na sobie jakiś ślad historii, budzi zaciekawienie. Szczególnie wtedy, gdy wiedza na temat dawnych czasów podana jest w przysłowiowej pigułce. Co więcej, powinna być przekazana stosownie do wieku, czyli w przypadku dino parków, przekaz musi wiązać się z młodszymi odbiorcami. Wiadomo, że właściciele parków i centrów rozrywki dążą do tego, aby to miejsce było przyjazne i atrakcyjne dla każdej zwiedzającej osoby. Oprócz podstawowego wyposażenia, czyli makiet dinozaurów, w takich parkach można znaleźć o wiele więcej. Liczy się sposób przekazu i atrakcje dodatkowe. Może to być np. większa ilość dinozaurów, wprawienie ich w ruch, czy też większa powierzchnia do zwiedzania. Na pewno znaczące jest również całe zaplecze gastronomiczne. Przyjemniej się zwiedza, kiedy można zjeść ciepły posiłek czy jakąś słodką przekąskę. W parku dinozaurów nie powinno również zabraknąć pamiątek, np. kolorowych gazetek, pocztówek, magnesów czy koszulek. Nawet najmniejszy gadżet będzie kojarzył się z miło spędzonymi chwilami. Bardzo często można spotkać w dino parkach place zabaw dla dzieci. Dla maluchów jest to nie lada gratka, a dorośli mają więcej czasu na wypicie kawy czy rozmowę. Ostatnia sprawa to cena. Konkurencyjne stawki za bilet na pewno przyciągną kolejne osoby, dla których może być to najistotniejsza kwestia w wyborze miejsca rozrywki.

Parki dinozaurów w Łebie – czy warto tam pojechać?

20 hektarów powierzchni wypełnionej dinozaurami i innymi atrakcjami dla dzieci przyciąga kolejnych turystów. Jeśli ktoś nie był, a chciałby zobaczyć, jak to wszystko wygląda, może podejrzeć to miejsce wprost ze swojego domu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazęŁeba kamera, aby upewnić się co do atrakcyjności tego uroczego miejsca. Jedyny na Pomorzu park z dinozaurami przyciąga jak magnes. Oprócz olbrzymich makiet dinozaurów w skali 1:1 można zagrać w minigolfa z całą rodziną, odwiedzić zamek strachu, obejrzeć ciekawy film edukacyjny w 7D, czy zanurzyć się w starożytny świat Flinstonów. To oczywiście tylko kilka z wielu atrakcji, które dają wiele radości nie tylko najmłodszym. W dino parku w Łebie można również wziąć udział w bajkowej podróży z klaunami, po której zakończeniu otrzymuje się certyfikat podróżnika. Nie brakuje również smacznych posiłków. Wchodząc do jednego z barów – myśliwskiego lub baru Hobbit, do naleśnikarni, lodziarni czy na tradycyjnego fast fooda, można solidnie się posilić. Dino park przygotowuje aktualnie kolejną atrakcję – zjeżdżalnię pontonową Boomenrang.

Jura Park w Bałtowie – to jeden z najbardziej znanych dino parków

Znad morza przenosimy się w serce województwa świętokrzyskiego, do Bałtowa. Jest to miejsce znane szczególnie dla badaczy paleontologów, bo właśnie tutaj odkryto tropy prehistorycznych gadów. N wielbicieli dinozaurów czeka tu moc atrakcji, wśród których nie brakuje 100. makiet dinozaurów naturalnej wielkości oraz ciekawych ścieżek dydaktycznych. Oprócz tego dla zwiedzających udostępnione jest oceanarium, zwierzyniec bałtowski, park rozrywki czy wstęp do Sabatówki. Na terenie kompleksu turystycznego jest również Park Miniatur, Skansen Pszczeli, Wiejska Zagroda – Ranczo w Dolinie i wiele innych miejsc, które warto zwiedzić. W JuraParku można zamówić nocleg, w kilku dostępnych atrakcyjnych lokalizacjach. Istnieje też możliwość zorganizowania kolonii czy imprez integracyjnych.

To tylko dwa z wielu innych parków dino na terenie Polski. Warto je odwiedzać, choćby dlatego, że można się wiele dowiedzieć, nie tylko na temat dinozaurów. Spędzenie w takim miejscu całego dnia z rodziną to świetny pomysł na wiosenne i letnie wypady. Kilka atrakcji i jedno wyjście. Takie są właśnie dino parki i parki rozrywki, zawsze pełne turystów w każdym wieku.