Karmozyna – co to jest i jak wspomaga organizm?

Karnozyna to przyjaciel osób, które pragną ponownie przenieść się w czasie i mieć po raz kolejny dwadzieścia lat. Ten magiczny związek posiada cały szereg cennych właściwości, dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej i rozpocząć jego regularne stosowanie.

Karnozyna – co to jest?

Karnozyna to dipeptyd, który składa się z dwóch aminokwasów, czyli beta alaniny oraz histydyny. Można ją znaleźć przede wszystkim w żołądku, nerkach oraz ośrodkowym układzie nerwowym. Posiada wiele cennych właściwości, a przede wszystkim działa przeciwstarzeniowo. Nie jest magicznym składnikiem, który pozwoli nam do końca życia pozostać młodym, jednakże doskonale wpływa na ogólną kondycję i funkcjonowanie organizmu. W młodym organizmie poziom karnozyny jest bardzo wysoki , ale z wiekiem zaczyna obniżać się. Organizm ludzki nie produkuje już tak dużych ilości, stąd konieczne staje się jej dostarczanie w innej formie. Niewielki poziom karnozyny w organizmie może być również efektem cukrzycy typu 2 i zespołu metabolicznego.

Jak działa karnozyna?

Karnozyna przede wszystkim niszczy wszystko co sprawia, że organizm ludzki starzeje się. Usuwa więc toksyczne produkty działania wolnych rodników tlenowych, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Sprawia, że procesy związane z jonami metali, między innymi miedzy, cynku czy żelaza przebiegają bez większych komplikacji. Dodatkowo, kontroluje poziom metali w tkankach oraz płynach ustrojowych, dzięki czemu następuje redukcja ich toksyczności. Warto też wspomnieć o pozbywaniu się z organizmu niekorzystnych białek, które gromadzą się w organizmie na skutek uszkodzeń oksydacyjnych. To niekorzystne zjawisko negatywnie wpływa na cały organizm, dlatego konieczne jest ich pozbywanie się w jaki najszybszym tempie. karnozyna zdecydowanie ułatwia to zadanie.

Karnozyna sprawdzi się równie dobrze u osób zmagających się z cukrzycą. W przypadku tego schorzenia cały organizm zmaga się z szeregiem negatywnych zmian, które wpływają na jego funkcjonowanie oraz ogólne samopoczucie. Przede wszystkim mowa o oczach oraz nerkach. Dostarczanie karnozyny do organizmu sprawia, że negatywne cechy stają się zdecydowanie mniej odczuwalne. Chodzi przede wszystkim o ochronę nerek przed wysokim poziomem cukru oraz pojawieniem się nefropatii cukrowej w trakcie której nerki zostają całkowicie uszkodzone. Oprócz tego utlenia cholesterol frakcji LDL. Dodatkowa zaleta to pomniejszanie uszkodzeń naczyń krwionośnych, między innymi w oku – skutkuje to pojawieniem się retinopatii, czyli schorzenia polegającego na uszkodzeniu naczyń krwionośnych w oku.

Karnozyna sprawdzi się dobrze w przypadku każdego człowieka, jednakże osoby aktywne fizycznie przede wszystkim powinny po nią sięgnąć. Skutkiem tego w organizmie pojawiają się bardzo korzystne zmiany. Przede wszystkim człowiek ma lepszą wytrzymałość. Jest to związane z buforującym działaniem na kwas mlekowy występujący w organizmie. To on zostaje wygenerowany w mięśniach po zakończonym treningu.lane jest wsparcie i porady, które są szczególnie ważne w celu maksymalizacji korzyści płynących z fotowoltaiki.