Jaki trunek wybrać na Sylwestra?

Jaki trunek wybrać na Sylwestra

Sylwestrowa noc to dla wielu jedno z najważniejszych wydarzeń każdego roku, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Oprócz zaproszenia przyjaciół, przygotowania przekąsek i odpowiedniej muzyki, trzeba pamiętać także o trunkach. Prosecco to absolutny numer jeden!

Jaki alkohol sprawdzi się na Sylwestra?

Nie ma alkoholu, którego nie pije się w Sylwestrową noc, jednak można wymienić kilka szczególnie lubianych propozycji. Prosecco to doskonała alternatywa dla szampana, który jest nie tylko droższy, ale też cięższy i bardziej wykwintny. Do niezobowiązującej zabawy z przyjaciółki, tańców aż do rana i gromadzenia świetnych wspomnień znacznie lepiej sprawdzi się włoska wersja, czyli Prosecco. Można połączyć go z truskawkami czy innymi owocami, a nawet serwować z sokiem pomarańczowym czy smakowym likierem. Koniecznie pamiętaj o parasolce, która wprawi konsumującą osobę w doskonały humor.

Statystyki pokazują, że oprócz bombelków chętnie sięgamy po wódkę. Sylwestrowa zabawa to okazja do spróbowania trunków zakwalifikowanych do klasy Premium, jak chociażby Belvedere.

Jednak panie nie do końca przepadają za spożywaniem czystej wódki, co oznacza, że na stołach nie może zabraknąć kolorowych drinków. Przygotowuje się je z dodatkiem soku, różnych alkoholów i owoców. Jakie produkty warto mieć pod ręką? Smaczne i proste w przygotowaniu drinki powstaną z rumu, malibu, syropu blue curacao i innych dodatków. Dla fanów kawy nie może zabraknąć Espresso Martini, który jest pyszny i łatwy w przygotowaniu.

Co jeszcze warto podać w ostatnią noc roku?

Goście bawiący się na imprezie dużo tańczą, bawią się i rozmawiają, dlatego na stole powinno znaleźć się również tradycyjne piwo – najlepiej w mniejszych butelkach. Dobra jakość i oryginalny smak są bardzo mile widziane. Oprócz tradycyjnych wersji można zdecydować się także na opcje smakowe czy produkty pochodzące z różnych zakątków świata. Próbowanie nowych smaków zachwyci odwiedzających gości.

Na imprezach Sylwestrowych raczej nie dominuje whiskey, ale jeśli organizatorzy pragną postawić na różne trunki na uwagę zasługuje Dalmore, Glenfiddich oraz Glenmorangie. Łączą doskonały smak z oryginalnością i stanowią fantastyczny dodatek to wyjątkowej nocy, pełnej wrażeń.

Wino to jeden z najzdrowszych trunków, dlatego jego również nie powinno zabraknąć na imprezie. Szczególnie dobrze sprawdza się wersja czerwona, wytrawna, gdyż poprawia trawienie, jest małokaloryczna i świetnie smakuje.

Alkohol wyśmienicie smakuje w Sylwestra, dlatego warto postawić na różne trunki, ale przy tym zachować umiar.