Jak się ubierać, aby wyglądać szczuplej?

Wiele kobiet o niskim wzroście, i dość mocno zbudowanej sylwetce, szuka różnych sposobów na optyczne wyszczuplenie i wydłużenie swojej sylwetki. Ubierając przyduże, i luźne ubrania możemy tylko pogorszyć sprawę. Skuteczne są tutaj jednak pewne triki ubraniowe, jakie warto zastosować, by poprawić swój wygląd oraz samopoczucie.

NOŚ SPODNIE Z WYSOKIM STANEM

Wszystkie biodrówki lecą do kosza. Różnice w wyglądzie pomiędzy spodniami z wysokim stanem, a biodrówkami jest kolosalna. Spodnie z wysokim stanem uwydatniają nam talię, zarysowują biodra, i dzięki nim nasze nogi wyglądają na znacznie dłuższe.

WKŁADAJ BLUZKI W SPODNIE

Jeżeli założymy ciasne spodnie, bądź jeansy z wysokim stanem, i zakryjemy pas oraz talię bluzką, nasza figura przypomina “worek”. Proporcje nam znikają, a wszystko wygląda nieestetycznie.

NIE PODWIJAJ SPODNI

Im bardziej podwinięte nogawki za długich spodni, tym efekt krótkich nóg silniejszy.

PODKREŚLAJ WŁASNĄ TALIĘ

Każda z nas ma talię, i każda powinna ją podkreślać i uwydatniać. Podkreślona w odpowiedni sposób talia sprawia, że nasza sylwetka wydaje się szczuplejsza.

UNIKAJ NOSZENIA KONTRASTOWYCH KOLORÓW

Jeżeli przykładowo założymy białą bluzkę i czarne spodnie, optycznie nasza sylwetka zostanie podzielona na dwie części. Przez co tułów wydaje się być krótszy, a biodra szersze.

UNIKAJ BUTÓW ZA KOSTKĘ

Botki, wysokie trampki i oficerki optycznie skracają nam nogi. Jeżeli chcemy wyszczuplić, i wydłużyć nasze nogi, unikajmy butów zakrywających kostki, lub kończących się w połowie łydki.

NOŚ JEDNOKOLOROWE ZESTAWY

Ubieranie jednokolorowych kompletów, nie jest wcale mdłe i nieciekawe. Biała bluzka w połączeniu z białymi spodniami i butami sprawia, że inni postrzegają nas jako całość, przez co wydajemy się być dłuższe i szczuplejsze.

Poza tym nie musimy się przed każdym wyjściem zastanawiać, czy aby na pewno koszula pasuje nam do spodni, a spodnie do butów.