Jak ozdobić swój salon?

Jeśli pragniesz ozdobić swój salon w pierwszej kolejności spójrz na swoje istniejące meble i wystrój. Aby zrobić miejsce, pozbądź się mebli, które są uszkodzone, przestarzałe, za duże, za małe lub których już nie lubisz. Jeśli jest to pamiątka rodzinna lub element, który chcesz zachować, który nie pasuje do salonu, daj mu nowe miejsce w innym miejscu w domu. Teraz, gdy masz już tylko te elementy, które chcesz wykorzystać, jesteś gotowy na następny krok!

Kolor nada ton Twojemu pokojowi. Przeważnie niebieski i zielony pokój będzie miał działanie uspokajające, a żywe kolory (czerwienie, żółcie, pomarańcze) energetyzują. Neutralny pokój z białymi i szarymi ścianami to idealne rozwiązanie na odważne akcenty. Wybierz kolory, które pokochasz na co dzień. Rzuć okiem na swoją garderobę i zwróć uwagę na odcienie, które przyciągają. Jeśli zachowujesz ważne dzieło sztuki wybierz paletę w oparciu o główne kolory tego przedmiotu.

Poświęć czas na czytanie blogów i czasopism, aby znaleźć swój idealny styl. Pinterest to także świetne źródło informacji! Jeśli lubisz czyste linie i odsłonięte słoje drewna, możesz polubić nowoczesność z połowy wieku. Jeśli wolisz malowane drewno i tapicerowane siedzenia, możesz polubić rustykalny wystrój.

Kiedy już określisz swój styl, teraz przychodzi zabawa: kupowanie nowych mebli! Zacznij od dużych przedmiotów – sofy, dywanu – ponieważ zajmują najwięcej miejsca i są centralnym punktem pokoju. Duże zakupy powinny wzmocnić Twój styl. Jeśli zdecydujesz się urządzić w tradycyjnym stylu, nie kupuj nowoczesnej sofy. Spowoduje to tylko zamieszanie!