Hotel vs agroturystyka czyli wakacje 2021 – plusy i minusy

ręcznik plażowy

Wszyscy wyczekują wyjazdów wakacyjnych, dlatego ręcznik plażowy, nowe stroje kąpielowe oraz okulary przeciwsłoneczne zostały nabyte już dawno temu. Wiąże się to z chęcią odprężenia się i zapomnienia o obostrzeniach, które dotykały nas przez długie miesiące. Gdzie warto wybrać się w tym roku? Hotel a może gospodarstwo agroturystyczne?

Wady i zalety gospodarstw agroturystycznych

Gospodarstwo agroturystyczne to zdecydowanie tańsza opcja niż hotel w obleganej miejscowości, dlatego cieszy się sporą popularnością osób, które nie chcą wydać na wakacje dużej sumy pieniędzy. Ręcznik plażowy ułożony na trawie, dobra książka, pyszne lokalne przetwory oraz towarzystwo przyrody – tego można oczekiwać po wakacjach w gospodarstwie agroturystycznym. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oddać się słodkiemu lenistwu albo wręcz przeciwnie  – aktywnie spędzać czas. Dostępne są rowery, wycieczki piesze oraz interesujące górki, które obfitują w piękne widoki oraz błoga cisza z dala od miasta, tłoku i hałasu. Największą wadą tego typu wakacji jest brak komfortu i wysokich standardów oferowanych przez hotele. Problematyczna okazuje się także odległość, którą trzeba pokonać, żeby dostać się do centrum miasta, najbliższych atrakcji, a nawet sklepu spożywczego.

Wady i zalety wakacji w hotelach

Ręcznik plażowy, eleganckie stroje kąpielowe i spory budżet – tego wymagają wakacje spędzane w hotelu. Jednak serwowanie kilkudaniowych posiłków, całodobowa obsługa oraz możliwość skorzystania z luksów, które nie są dostępne na co dzień, sprawiają, że wakacje spędzane w hotelu cieszą się cały czas ogromną popularnością. Wszystko jest w zasięgu ręki, jedyna pokonywana odległość to wyjazdy na interesujące wycieczki ułatwiające poznanie miejsca oraz obyczajów panujących w innym kraju.  Dostępnych jest wiele dodatkowych usług i atrakcji, ręcznik plażowy, nowe klapki, czy okulary przeciwsłoneczne można dostać na każdym rogu. Decyzja o wyborze hotelu jest często uwarunkowana możliwością skorzystania ze strefy SPA, wakacjami z wyżywieniem All inclusive, prywatnym basenem albo siłownią. To opcja dla osób, które przywykły do luksusu i życia na odpowiednim poziomie. Na wsi nie zaznają pożądanego odpoczynku, a wręcz będą odczuwać frustrację. Luksusowe hotele wiążą się jednak ze sporym wydatkiem. Oprócz tego wszystko jest takie monotonne i tradycyjne, brakuje nuty szaleństwa oraz dobrej zabawy, którą można cieszyć się w takcie imprezy w towarzystwie znajomych czy grilla z rodziną.

Wybór miejsca wakacji jest trudny, trzeba jednak kierować się własnymi upodobaniami oraz możliwościami finansowymi.